Connect with us

Genel

SUNEXPRESS’TEN İZMİR ORMANLARINA DESTEK

-

Yayınlandı

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in çalışanları, Ağustos ayında İzmir’de meydana gelen orman yangınları nedeniyle zarar gören alanların tekrar ağaçlandırılması için İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile kurum içi bağış kampanyası başlattı.

SunExpress’in Kurumsal Sosyal Sorumluk stratejisi çerçevesinde faaliyet gösteren ve gönüllü SunExpress çalışanlarından oluşan ‘Green Alliance İzmir’ ekibi, son dönemlerde İzmir’de yaşanan orman yangınlarının oluşturduğu hasarı gidermek amacı ile çalışmalara başladı.

İzmir için başlatılan kurum içi bağış kampanyasının yanı sıra SunExpress üst yönetimi, çalışanların başlattığı bu kampanyayı desteklemek ve daha ileriye götürmek amacı ile önümüzdeki yıl İzmir’de gerçekleştirilmesi planlanan ‘SunExpress 30. yıl Hatıra Ormanı’ projesine start verdi.

Konu ile ilgili Green Alliance İzmir ekibi sözcüsü Timur Can Koç (Kaptan), kampanya ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde başlattığımız fidan dikim kampanyası ile İzmir’de yaz boyunca oluşan hasarın giderilmesine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Green Alliance İzmir ekibi olarak, daha yeşil bir dünya için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Genel

YOLCULARIN YÜZDE 22’Sİ İSTANBUL HAVALİMANI’NDAN TAŞINDI

-

yayınlandı

Türkiye’deki tüm havalimanlarında, 2019 yılının Ocak-Eylül döneminde gerçekleştirilen seferlerle 161 milyon 259 bin 453 yolcu seyahat etti. Yolcuların yüzde 22’si İstanbul Havalimanı’ndan yapılan seferlerle gideceği yere ulaştı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü verilerine göre, İstanbul Havalimanı’nda 9 aylık dönemde, iç hatta 8 milyon 716 bin 822, dış hatta ise 26 milyon 858 bin 68 yolcu seyahat etti.

Bu dönemde 35 milyon 574 bin 890 yolcunun ağırlandığı havalimanından toplam 222 bin 435 iç ve dış uçuşu icra edildi. Uçuşların 56 bin 324’i iç hatta, 166 bin 111’i dış hatta yapıldı.

Dokuz ayda, 161 milyon 259 bin 453 kişinin seyahat ettiği Türkiye’deki tüm havalimanlarında ağırlanan yolcuların yüzde 22’sinin İstanbul Havalimanı’nı kullandığı belirlendi.

Türkiye’deki havalimanlarından bu dönemde 1 milyon 191 bin 417 iç ve dış hat seferi yapıldı. Bu seferlerin yüzde 18’i İstanbul Havalimanı merkezli olarak icra edildi.

Bu yılın ocak-eylül döneminde, İstanbul Havalimanı merkezli gidiş-geliş seferleriyle toplam 405 bin 321 ton bagaj, karga ve posta yükü taşındı. Yükün 64 bin 358’ü iç hat, 340 bin 963’ü ise dış hattaki seferlerle nakledildi.

Dokuz aylık dönemde, Türkiye’deki havalimanından yapılan seferlerle toplam 2 milyon 491 bin 872 ton yük nakledilirken bu yükün yüzde 16’sının İstanbul Havalimanı’ndan düzenlenen seferlerle taşındığı hesaplandı.

219 Bin 403 Ticari Uçuş

İstanbul Havalimanı bu yılın ilk 9 ayında ticari seferlerde de yoğun bir dönemi geride bıraktı. İç hatta 55 bin 132, dış hatta ise 164 bin 271 olmak üzere 219 bin 403 ticari uçuş bu havalimanından düzenlendi.

Bu dönemde, Türkiye’deki ticari seferlerin yaklaşık yüzde 21’i İstanbul Havalimanı’ndan yapıldı.  Ocak-eylül döneminde Türkiye’deki tüm havalimanları merkezli 1 milyon 19 bin 259 ticari sefer gerçekleştirildi. 

Devamını Oku

Genel

HAVA TRAFİK KONTROLÖRLERİ GÜNÜ’NÜ KUTLADILAR

-

yayınlandı

20 Ekim Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü, havacılık camiası tarafından gururla kutlandı. Bizler de Apronmedya ailesi olarak, havacılıkta hayati sorumluluklara sahip olan ve fedakârca görevini yerine getiren hava trafik kontrolörlerimizin “20 Ekim Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü”nü kutluyoruz.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, “Taşıdıkları sorumluluk ve yaptıkları iş ile bizi göklere çıkartan hava trafik kontrolörlerimizin 20 Ekim Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü kutlu olsun” paylaşımında bulundu.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü de bugüne özel video hazırlarken, Genel Müdür Hüseyin Keskin mesaj yayınladı. Mesajda, “Hava trafiğinin emniyetli ve kesintisiz bir şekilde yönetilmesi için 7 gün 24 saat fedakârca hizmet sunan hava trafik kontrolörlerinin 20 Ekim Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü’nü kutlar, başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;

“Hava Trafik Kontrolörlerimiz, güven içinde uçmamız için çok büyük sorumluluk üstleniyorlar. 20 Ekim Hava Trafik Kontrolörleri Günü vesileyle onları bir kez daha kutluyor, teşekkürlerimizi sunuyoruz…” ifadelerini kullandı.

TATCA ise; “Resmi tatil, bayram demeden büyük fedakarlık ve özveriyle, yedi gün yirmi dört saat Türkiye’nin dört bir yanında işlerini layıkıyla yapan değerli meslektaşlarımız; Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günümüz kutlu olsun.” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

Genel

SİS, SABİHA GÖKÇEN UÇUŞLARINI ETKİLEDİ

-

yayınlandı

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda meydana gelen yoğun sis nedeniyle çok sayıda uçak iniş yapamadı. Havada dakikalarca tur atan uçaklar sisin geçmesini bekledi.

Dünyanın dört bir yanından İstanbul’a gelen yolcu uçakları uzun süre Marmara Denizi üzerinde tur attı.

Görüş mesafesinin normale dönmesiyle de uçaklar güvenli bir şekilde iniş yaptı.

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2014 - 2019 Apronmedya