Connect with us

Genel

RİZE-ARTVİN HAVALİMANI 2020’DE HİZMETE GİRİYOR

-

Yayınlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapımı devam eden Rize – Artvin Havalimanı inşaatını havadan inceledi.

RİZE-ARTVİN HAVALİMANI DOĞANIN KALBİNDE, MEMLEKETE HİZMET YOLUNDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde %40’ı tamamlanan Rize-Artvin Havalimanının 1,5 yıl içerisinde hizmete açılacağını söyledi.

Türkiye’nin denize dolgu yöntemiyle yapılan ikinci havalimanı olacak ve yılda 3 milyon yolcuyu ağırlayacak Rize-Artvin Havalimanı, bölgenin turizm ve ticaretine önemli katkı sağlayacak.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Twitter hesabında, Türkiye’nin büyük yatırımlarından Rize-Artvin Havalimanı ile ilgili paylaşımda bulundu.
https://twitter.com/i/status/1165282159625678849

RİZE ARTİN HAVALİMANI’NIN TAMAMLANMA ORANI %40 TÜRKİYE’NİN DENİZE DOLGU YÖNTEMİYLE YAPILAN İKİNCİ HAVALİMANI
RİZE MERKEZE 34, ARTVİN’E 125, HOPA’YA 54 KİLOMETRE MESAFEDE
YILDA 3 MİLYON YOLCU KAPASİTESİ

Devamını Oku

Genel

SİS, SABİHA GÖKÇEN UÇUŞLARINI ETKİLEDİ

-

yayınlandı

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda meydana gelen yoğun sis nedeniyle çok sayıda uçak iniş yapamadı. Havada dakikalarca tur atan uçaklar sisin geçmesini bekledi.

Dünyanın dört bir yanından İstanbul’a gelen yolcu uçakları uzun süre Marmara Denizi üzerinde tur attı.

Görüş mesafesinin normale dönmesiyle de uçaklar güvenli bir şekilde iniş yaptı.

Devamını Oku

Genel

ÖLÜDENİZ HAVA OYUNLARI’NDA PARAŞÜT KAZASI: 1 ÖLÜ, 2 YARALI

-

yayınlandı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde devam eden 20. Ölüdeniz Hava Oyunları kapsamında 1700 rakımlı Babadağ’dan üçlü atlayış yapan Rus paraşütçülerin dağlık alana düşmesi sonucu 1 kişi öldü, 1’isi ağır 2 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Fethiye’de devam eden 20. Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali kapsamında bugün saat 16.40 sıralarında 1700 rakımlı Babadağ’dan tandem (üç kişilik atlayış) yapan Rus paraşütçüler, kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra 1200 pisti yakınlarında kontrollerini kaybederek dağlık alana düştü. Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve jandarma devriyesinin sağlık ekipleri ile birlikte bölgede yaptıkları çalışmalarda ulaşılan Rus paraşütlerden 1’inin öldüğü diğer 2’sinin ise yaralandığı tespit edildi. Yaralıların sağlık kurumlarına sevkini sağlamak için Aydın Filo Komutanlığından helikopter desteği istendi. Birsinin durumu ağır olduğu yaralıların sevki için bölgede arama kurtarma faaliyetlerine devam ediliyor.

Kaynak: İHA

Devamını Oku

Dünyadan Haberler

QANTAS TARİH YAZIYOR

-

yayınlandı

Avustralyalı Qantas Hava Yolları, New York-Sydney arasında dünyanın en uzun ticari uçuşunun denemesini gerçekleştirdi. 19 saat 16 dakika süren uçuş, havacılık için bir dönüm noktası oldu.

Kesintisiz uçuşun yolcular ve kabin ekibi üzerindeki etkileri incelenecek. Deneme seferlerinin olumsuz bir sonucu çıkmaması durumunda iki şehir arasında tarifeli uçuşlara 2022 yılında başlanacak. Seferlerde rota olarak Büyük Okyanus’un üstü kullanılıyor.

Dört pilotun dönüşümlü olarak gerçekleştirdiği uçuşta yakıt ikmali gerekmemesi için tam depoyla yola çıkıldı, yolcu sayısı kısıtlı tutuldu ve bagaj ya da kargo taşınmadı.

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2014 - 2019 Apronmedya