Connect with us

Dünyadan Haberler

Qatar Airways, CSI Engel Atlama Yarışmaları ve Balkan Şampiyonası’nın Sponsoru Oldu!

-

Yayınlandı

Qatar Airways, Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından düzenlenen, ülke milli takımlarının da yarışacağı,  11 Balkan ülkesinin katılımıyla  Kemer Country Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleşecek CSI Engel Atlama Yarışmaları ve Balkan Şampiyonası’nın sponsoru oldu.

Qatar Airways, 30 Ağustos – 1 Eylül ve 4 – 8 Eylül 2019 tarihlerinde Kemer Country Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleştirilen ve dünyanın önemli binicilerini İstanbul’da toplayan CSI Engel Atlama Yarışmaları ve Balkan Şampiyonası’nın sponsoru oldu.

Binicilikte Balkan ülkelerini bir araya getiren Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Yunanistan, Kuzey Makedonya, Moldova, Romanya, Slovenya, Sırbistan ve Türkiye’nin de dahil olduğu 11 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek yarışmalarda  300 sporcu ve 440 at yarışmış olacak. Kemer Country Club’ın uluslararası tesislerinde düzenlenen organizasyonda yıldız, genç, genç yetişkin, usta ve kadınlar kategorilerinde hem takım hem de bireysel şampiyonlar belli olurken ayrıca genç at müsabakaları da düzenlenecek, Türkiye ise beş kategoride yarışacak.

6 Eylül Cuma günü Qatar Airways adına düzenlenen müsabakada usta takımlar, 140 cm yükseklikte yarıştı.  Yarışma sonunda düzenlenen ödül töreninde, Qatar Airways Güneydoğu Avrupa Ülke Müdürü Ferit Aksun ve Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Atıf Bülent Bora dereceye giren yarışmacılara ödüllerini takdim etti.

Qatar Airways Ustalar Bireysel Kupası sonuçları ise şöyle;

Birinci, Türkiye’den Condino 29 isimli atıyla Hasan Şentürk

İkinci, Türkiye’den Downing Street isimli atıyla Hüsnü Dinç

Üçüncü, Bulgaristan’dan Sanvacento isimli atıyla Angel Niagolov

Dördüncü, Türkiye’den Croos isimli atıyla Sencer Horosan

Beşinci, Romanya’dan Cashmere 31 isimli atıyla Ionut Ursache

Altıncı, Türkiye’den Siec Diamond Slying isimli atıyla Oğuz Dalmış


Qatar Airways Ustalar Takım Kupası sonuçları ise şöyle;

Birinci Türkiye: Biniciler; Hasan Şentürk, Sencer Can, Oğuz Dalmış ve Hüsnü Dinç

İkinci Romanya: Biniciler; Ionut Ursache, Norbert Schumann, Ionet Bucur ve Daniel Ionut Bucur

Üçüncü Yunanistan: Biniciler; Grigoris Voglis, Antonios Antoniou, Selini Popp, Yiannis Skandalis

Dördüncü Burgaristan: Biniciler; Ivaylo Bonev, Ilıev Miroslav, Anton Datzinski, Angel Niagolov

Dünyadan Haberler

GÜNEY AFRİKA HAVA YOLLARI MAAŞLARI BİLE ÖDEYEMEYECEK DURUMDA

-

yayınlandı

Grev ve mali sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiren Güney Afrika Hava Yolları (SAA), ay sonunda çalışanlarının maaşlarını dahi ödeyemeyebilir.

Güney Afrika’dan SABC kanalının haberine göre, SAA Yönetim Kurulu Üyesi Martin Kingston, 7 gündür süren grevin, hava yollarına günlük 50 milyon rand (3,4 milyon dolar) maliyeti olduğunu açıkladı.

Kingston, “SAA, ay sonunda maaşları ödeyecek yeterli paraya sahip olmayabilir. Şu anda bankada kimseye ödeme yapacak para yok.” diyerek, hazineden destek alabilmek için görüşmelerin sürdüğünü aktardı.

Kingston, greve giden sendikaların ve paydaşların, hava yolu şirketinin batmasını hızlandırmak dışında hiçbir şey yapmadığını artık anlaması gerektiğini belirtti.

Yaklaşık 900 kişinin işten çıkartılması planlanıyor

Çalışanların bağlı bulunduğu iki sendikanın grevde olduğu şirket, şu anda iç ve dış seferlere bazı noktalarda devam ediyor.

Güney Afrika’nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi SAA’nın, mali sıkıntılar nedeniyle başlattığı yeniden yapılanma çerçevesinde yaklaşık 900 kişiyi işten çıkarmayı planladığı belirtiliyor.

Ağır borç yükü altında olduğu ve 2011’den bu yana hiç kar etmediği ifade edilen şirketin, bu nedenle sendikalarla maaş artışlarına ilişkin anlaşmaya da varamadığı kaydediliyor.

Kaynak: AA

Devamını Oku

Dünyadan Haberler

HİLLARY CLİNTON’I TAŞIYAN UÇAK ARIZALANDI

-

yayınlandı

Eski ABD Dışişleri Bakanı ve Demokrat Parti’nin 2016 yılı başkan adayı Hillary Clinton’ı taşıyan uçak New York’tan kalkış yapmak üzere pistte ilerlediği sırada yaşanan arıza nedeniyle kapıya dönüş yaptı.

Hillary Clinton’ı taşıyan Amerikan Hava Yolları’na ait tarifeli uçağın New York’un La Guardia Havaalanı’nda kalkış yapmak için pistte ilerlediği sırada teknik bir sorun yaşadı.

Pilotun durumu kuleye bildirmesiyle uçağın kapıya geri döndüğü açıklandı.

Yetkililer, New York’un La Guardia Havaalanı’ndan Washington’daki Reagan Ulusal Havaalanı’na gitmek üzere havalanmak için pistte ilerleyen uçağın sarsıldığını, metal artıklarının fark edildiğini ve içeriye duman sızıntısı olduğunun bildirilmesiyle uçağın geri dönerek kapıya yanaştığını duyurdu.

Amerikan Hava Yolu şirketi yaptığı açıklamada, uçağın yaşanan arıza nedeniyle geri dönüşünün ardından yolcuların farklı bir uçak ile gecikmeli olarak başkent Washington’a gönderildiğini açıkladı.

Kaynak: İHA

Devamını Oku

Dünyadan Haberler

GRÖNLAND’IN ANA HAVALİMANI KÜRESEL ISINMA NEDENİYLE TAŞINIYOR

-

yayınlandı

Dünya genelinde tahminlerden çok daha hızlı şekilde artan sıcaklıkların son kurbanı Grönland’ın ana havalimanı oldu.

Ülkeyi büyük oranda kaplayan buzulların erimesi nedeniyle zarar gören Kangerlussuaq Havalimanı 5 yıl içinde sivil uçuşlara kapatılacak. Yetkililer, geçen yıl 11 bin uçağın kullandığı havalimanına alternatif olarak yenisinin inşa edileceğini açıkladı.

Havalimanı müdürü Peter Hogh, “Nuuk’ta ve kuzeyde yeni bir havalimanı inşa ediliyor. Burası ise Danimarka Hava Kuvvetleri’ne teslim edilecek” dedi.

Dünyanın en büyük adası olarak kabul edilen Grönland’ın yüzeyinin yüzde 80’ini buzullar ve donmuş toprak kaplıyor. Küresel ısınma nedeniyle eriyen buzullar, adaya yeniden şekil verirken havalimanı gibi yapılara da zarar veriyor.

Kaynak: Euronews

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2014 - 2019 Apronmedya