Connect with us

Genel

İSTANBUL’DAKİ KAÇAKÇILIK OPERASYONUNDA 4 KİŞİ YAKALANDI

-

Yayınlandı

İstanbul Havalimanı ve Zeytinburnu’nda düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 4 kişi yakalandı.

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 17 Kasım’da Dubai’den İstanbul Havalimanı’na gelen Hasan G. (37), Ramazan H. (41) ve Osman Vecdi G’yi (60) takibe aldı.

Şüphelilerin gümrük alanında herhangi bir beyanda bulunmamaları üzerine yapılan kontrollerde, 1127 oyun konsolu, oyun CD’si ve fotoğraf makinesi ele geçirildi. Zanlılar gözaltına alındı.

Polis ayrıca, Uzak Doğu ülkelerinden gümrük kaçağı olarak getirilen, uygunluk belgeleri bulunmayan, cep telefonlarında patlama ve mekanik arızalara sebep olan batarya ve şarj aletlerinin Zeytinburnu Matbaacılar Sitesi’nde bulunan bir adreste depolandığı yönündeki bilgi üzerine çalışmayı sürdürdü.

Adresi takibe alan ekipler, 29 Kasım’da kamyonet tarzı araçların depoya nakil yaptıkları ve kolilerin kargolanarak ambar merkezi üzerinden ülke geneline dağıtılacağını tespit etmesi üzerine depoya operasyon düzenledi.

Adreste, piyasa değeri 700 bin lira olan kaçak 72 bin 800 cep telefonu, batarya ve şarj aleti ele geçirildi. Depodaki Hüseyin S. (38) de gözaltına alındı.

Haklarında Kaçakçılık Kanunu’na muhalefetten işlem yapılan 4 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: AA

Genel

CORONA VİRÜSÜNE KARŞI TERMAL KAMERALI ÖNLEM SÜRÜYOR

-

yayınlandı

İstanbul Havalimanı’nda Çin’den gelen yolculara yönelik dün başlatılan termal kameralı kontrol uygulaması bugün de sürüyor. Önlemler kapsamında yolcular kontrolden geçerek havalimanına giriş yaptı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede yayılan yeni tip ölümcül corona virüsüne karşı dünyanın birçok noktasında olduğu gibi Sağlık Bakanlığı’nın da İstanbul Havalimanı’ndaki önlemleri sürüyor. Bu kapsamda Çin’den gelen yolculara yönelik dün başlatılan termal kamera ile tarama uygulaması, bugün de devam ediyor. Saat 05.00 ile 07.00 arasında Çin’in farklı şehirlerinden gelen yolcular bugün de termal kameradan geçerek kontrol edildi.

Termal Kameralı Taramadan Geçtiler

Dün başlayan uygulamayla birlikte Sağlık Bakanlığı, İstanbul Havalimanı’nda Çin uçaklarının yolcuları için özel kapılar tahsis etmişti. Bu kapıların önüne termal kamera yerleştiren Bakanlık, Çin’den gelen her yolcuyu termal kamera ile tarıyor. Çin’in Guangzhou, Pekin ve Şanghay şehrinden gelen yolcular termal kamerada taranarak yurda giriş yaptı.

Ateşi Yüksek Yolcuları Tespit Ediyor

Yolcular uçaktan inmelerinin akabinde vücut ısılarını tespit eden termal kameraların önünden geçiyor. Vücut ısısının 38 derece ve üzerinde olması durumunda ise yolcu tespit edilerek diğer yolculardan ayrılıyor. Daha sonra ise yolcu muayene ediliyor ve herhangi bir risk varsa karantinaya alınıyor.

Kaynak: İHA

Devamını Oku

Genel

TSK UÇAKLARI ELAZIĞ’DA

-

yayınlandı

Dün akşam saatlerinde Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem Türkiye’yi ayağa kaldırdı.

Yardım için, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait 9 adet nakliye uçağı da bölgeye ulaştırıldı. AFAD ekiplerini, Jandarma Arama-Kurtarma Timlerini, Sağlık Bakanlığı personelini ve ihtiyaç duyulan malzemeleri Elazığ’a ulaştıracak olan uçaklar; Ankara, İstanbul, Kayseri ve Konya’dan havalanarak Elazığ’a intikal etti.

Devamını Oku

Genel

ANTALYA HAVALİMANI KAPASİTE ARTIRMA İHALESİ İPTAL EDİLDİ

-

yayınlandı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından, Antalya Havalimanı’nın kapasitesinin artırılmasına yönelik ilave yatırımlar ile iç/dış hatlar, genel havacılık, CIP terminalleri ve mütemmimlerinin işletme haklarının kiralanması amacıyla açılan ihale iptal edildi. Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Geçici teminat tutarı 40 milyon avro olan ihale için teklif verme süresi 31 Ocak’ta sona eriyordu. İptal edilen ihale, Antalya Havalimanı’nın kapasitesinin artırılmasının yanı sıra iç/dış hatlar, genel havacılık, CIP terminalleri ve mütemmimlerinin işletme haklarının kiralanmasını da kapsıyordu. 

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2014 - 2019 Apronmedya