Connect with us

Dünyadan Haberler

FRANSA’YA SEYAHAT EDECEKLER DİKKAT!

-

Yayınlandı

Fransa’da bir çok sektör çalışanı 5 Aralık’ta greve gitme kararı aldı. Geçen yıl başlayan sarı yeleklilerin eylemleri sonrası yeni bir grev dalgası daha gelecek.

Her yerde grev
Bütün sendikalar, sağlık, postane, itfaiye, elektrik kurumu demiryolu ve toplu taşıma işçileri, havaalanı çalışanları, hükümetin “emekli aylığı reform” planlarını protesto etmek için greve çıkacak. Sarı Yelekliler de greve katılacaklarını açıkladı.

İçişleri Bakanı Christophe Castaner, gösterilerin amacının ötesine geçmesinin endişesini taşıdıklarını söyledi. Gösteriye katılanların yasaların çizdiği çerçevelerde gösteri yapması çağrısında bulunan Castaner, polislerin de gereken önlemleri alacağını açıkladı.

Dünyadan Haberler

RUS YELKEN KANATÇI SABİHA GÖKÇEN MADALYASI’NA LAYIK GÖRÜLDÜ

-

yayınlandı

Hava sporları dünyasının başarılı isimlerinin onurlandırıldığı “2019 FAI ödülleri” sahiplerini buldu. Dünya Hava Sporları Federasyonu (FAI) bu yılki Sabiha Gökçen Madalyası’na Yelken Kanat sporundaki üstün başarılarından dolayı Rus sporcu Alexandra Serebrennikova’yı layık gördü.

Dünya Hava Sporları Federasyonu (FAI)’nin 5/6 Aralık tarihlerindeki 113’ncü Genel Kurulu’nun açılışında düzenlenen ödül töreni Lozan, Olimpiyat Müzesi’nde gerçekleştirildi.

FAI yıllık ödül töreninde seçkin pilotları, sporcuları ve destekçileri onurlandırmaktan mutluluk duyduklarını belirten FAI Başkanı Bob Henderson, “Cesaret, beceri ve bağlılıklarıyla tanınan herkese içten tebriklerimi sunuyorum.” dedi.

FAI’nin en prestijli ödülü olan Altın Hava Madalyası şuan hayatta olmayan ABD’li Domina Jalbert’e verildi. Ödülü Jalbert’in adına Havacılık Birliği Başkanı Greg Principato aldı.

Devamını Oku

Dünyadan Haberler

BAĞDAT’TA ABD ASKERLERİNİN BULUNDUĞU HAVALİMANI YAKININA SALDIRI

-

yayınlandı

Irak’ta Bağdat Uluslararası Havaalanı yakınlarına roketli saldırı düzenlendiği bildirildi. Saldırıda yaşanan kayıplara ilişkin herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Havalimanı çevresine en az 4 roketin düştüğünü belirten yerel kaynaklar, kime ait olduğu bilinmeyen bir savaş uçağının görüldüğünü ve sirenlerin ötmeye başladığını kaydetti.

Ayrıca saldırı nedeniyle bir Air France seferi de dahil olmak üzere uluslararası uçuşların kentin kuzeydoğusuna yönlendirildiği kaydedildi.

El Arabiya kanalı, saldırının ABD askerlerini hedef aldığını öne sürdü. Saldırıyı henüz üstlenen herhangi bir grup veya ülke olmadı. 

Devamını Oku

Dünyadan Haberler

MİG YENİ YÜKSEK HIZLI ASKERİ İHA’LARI GELİŞTİRİYOR

-

yayınlandı

Rus askeri uçak üreticisi MİG, şirket bünyesinde MİG-35 avcı uçakları ve diğer uçaklarla birlikte çalışabilecek yüksek hızlı askeri insansız hava araçlarının (İHA) geliştirildiğini açıkladı.

Bugün kuruluşunun 80. yıldönümünü kutlayan MİG şirketinin basın dairesinden yapılan açıklamada, şirket bünyesinde MİG-35 avcı uçakları ve diğer uçaklarla aynı sistem içinde çalışabilecek yüksek hızlı askeri İHA’ların geliştirildiği belirtildi.

Açıklamada, “MİG şirketi, yüksek hızlı insansız hava araçları bazında hava sistemlerinin geliştirilmesi ile ilgili çalışmalar yürütüyor. Geliştirilen hava araçları örneklerinin yüksek muharebe potansiyeline sahip olacağı ve hem MİG-35 uçakları, hem de diğer hava araçları ile aynı sistem içinde kullanılacağı öngörülüyor” ifadelerine yer verildi.

‘Uçakların dünyada benzeri yok’

Şirketin ‘amiral gemisi’ ürünü olan yeni MİG-35 uçağının Army-2018 forumunda imzalanan kontrat kapsamında Rusya Savunma Bakanlığı için üretildiği hatırlatılan açıklamada, şöyle denildi:

“Birkaç MİG-35 uçağı işveren tarafından değerlendiriliyor. Bunun dışında şirket, bugün Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri tarafından kullanılan ve her türlü hava koşullarında çalışan MİG-31 önleme avcı uçaklarının modernizasyonunu gerçekleştiriyor. Bu uçakların dünyada benzerleri bulunmuyor.”

Kaynak: Sputniknews

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2014 - 2019 Apronmedya