Apronmedya Top NewsGüncel Haberler

THK Üniversitesi’nde Prof. Dr. Metin Toprak Dönemi

Türk Hava Kurumu (THK)  Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Metin Toprak getirildi.

Ardahan Göle’de 1966 yılında doğan Toprak, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Başbakanlık Aile Araştırma Kurumu’nda 1990-1993 yılları arasında uzman yardımcısı olarak görev yapan Toprak, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu’nda başkan yardımcısı oldu. Rekabet Kurulu ikinci başkanı olarak da görev yapan Toprak, sonrasında İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde öğretim görevini yürüttü.  Toprak, 2007-2008 akademik döneminde ise Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Georgetown Üniversitesi’nde konuk öğretim görevlisi olarak bulundu. 2013 yılında da Saraybosna Üniversitesi’nde konuk öğretim öğretim görevlisi olarak akademik kariyerini sürdürdü. Toprak,  ayrıca 1999-2003 yılları arasında Ankara merkezli Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi ANAR’da kıdemli araştırmacı olarak çalıştı. Ankara merkezli Pollmark Kamuoyu Araştırma Şirketinin kurucu ortakları arasında yer aldı.

2009’den bugüne kadar Yükseköğretim Kurulunda çeşitli komisyon ve çalışma gruplarında çalışmış ve Başkan Danışmanlığı yaptı. Yükseköğrenime ilişkin olarak Bakanlıklar arası çeşitli komisyon ve gruplarda görev yaptı. YÖK bünyesinde Türkiye Yeterlilikler, Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Komisyonu (YÖKAK) yürütücülüğünü veTÜBİTAK Araştırma ve Yayın Etiği Kurulu üyeliğini sürdürdü. 2009-2013 arasında Bologna Ulusal Takımı üyesi olarak çalıştı.Türkiye’yi Avrupa Konseyi toplantılarına YÖK adına temsil etti.

2014 yılında bir grup aydınla birlikte Bosna ve Hersek’te Komşu Balkan Aydınlar Cemiyetini kuran Toprak, uygulamalı ekonomi, eğitim, sosyal ve politik alan araştırmalarda bulundu.

metintoprak

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Toprak, geçtiğimiz Şubat ayında AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı için görevinden istifa etmişti.

Apronmedya Özel Haberi

Show More

1 thought on “THK Üniversitesi’nde Prof. Dr. Metin Toprak Dönemi”

  1. THK.Üniversitesi ve öğrenciler için hayırlısı olsun diyorum. Ünsal ve Nevin hocanın yarattığı kaos sona ermiş oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.