Güncel Haberler

ORHAN BİRDAL GÖREVİNDEN ALINDI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal bugün sabah saatlerinde görevinden alınarak Bakanlık Müşavirliğine atandı. Birdal, 8 yıldır DHMİ Genel Müdürlük görevini sürdürüyordu.

Genel Müdür Orhan Birdal görevden alınması ile ilgili ” Benim de sabah haberim oldu. Şu an hiçbir şey bilmiyorum” dedi.Birdal 2007’de 3’lü kararname ile DHMİ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanmıştı.

52 HAVALİMANI BÜNYESİNDE

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı olan DHMİ bünyesinde,  aralarında İstanbul Atatürk Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın da aralarında bulunduğu  52 havalimanı bulunuyor.

Bakanlık tarafından yapılan atama kararnamesinde Orhan Birdal, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü görevinden alınarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müşavirliği görevine atandı.

GÖREV SÜRECİ HAKKINDA...

DHMİ bünyesinde Atatürk Havalimanı’nda hava trafik kontrolörü olarak havacılık sektöründe görev alan Orhan Birdal, daha sonra Erzincan’da Hava Trafik Kontrolörü ve Havaalanı Müdürlüğü, Nevşehir Kapadokya, Trabzon ile İzmir Adnan Menderes Havalimanları Başmüdürlüğü görevlerinde bulundu. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü İşletme Daire Başkanlığı görevinin ardından 2003 yılında DHMİ Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Birdal, 2007 yılından bu yana DHMİ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu.

RESMİ GAZETEDE YAYINLANAN DİĞER ATAMALAR 

Başbakan Yardımcılığı ile Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Dışişleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Kültür ve Turizm, Maliye, Millî Eğitim, Orman ve Su İşleri, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı

 Buna göre Başbakan Yardımcılığına bağlı İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğüne, Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Mürsel Sarı, Bursa Bölge Müdürlüğüne Antalya Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek, Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ise Recep Kafes, yine aynı makama bağlı Hazine Müsteşar Yardımcılığına, Sigoratcılık Genel Müdürü Ahmet Genç  atandı.

Diğer atamalar ise şu şekilde gerçekleşti:

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih Ağdaş, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi ve Bakanlık Müşaviri Mustafa Can başka bir göreve atanmak üzere görevlerinden alınırken,  Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Tacettin Güneş, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına, Abdulkadir Abduşoğlu, Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Hasan Aykut,  Denizli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Altın ve  İzmir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Nesim Tanğlay getirildi.

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

-Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcılığına Cemil Başpınar, Ankara Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Karaman Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı tayin edildi.

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

İş Başmüfettişliği görevlerine Hüseyin Kocapiçak ile Cüneyt Özen atandı.

-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Bakanlık Müşavirliğine, Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Bilal Curabaz getirilirken Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü I. Hukuk Müşaviri Ali Ramazan Acar başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

-Dışişleri Bakanlığı

Kuzeydoğu Akdeniz Genel Müdür Yardımcılığına, Ali Murat Başçeri, Bakanlık Müsteşar Yardımcılığına Protokol Genel Müdürü Büyükelçi Levent Murat Burhan getirildi.

-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

 Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine, aynı yerin Genel Müdür Yardımcısı Sadık Küçükgünay yeniden atanırken,  Bakanlık Müşavirliği görevlerine, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı  Atik Ahmet Yücer ve Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Cafer Kınanç,  Şırnak İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne ise Bekir Kılıç getirildi.

-Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Bakanlık Müşavirliğine, Hakkı Ahmetbeyoğlu, Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliğine Dursun Coşkunçelebi atandı.

-Kültür ve Turizm Bakanlığı

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Fikret  Komser,Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel  Müdür Yardımcılığına Ramazan  Çokçevik, müfettiş yardımcıları Ali Erdem Yalçin ile Mustafa Çakır müfettişliğe atanırken, Muş İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet  Bulut ile Bakanlık Müşaviri Yalçın Kurt başka görevlere getirilmek üzere görevlerinden alındı.

-Maliye Bakanlığı

Diyarbakır Defterdarı Hasan Koca, Şırnak Defterdarı İbrahim Kulaoğlu başka görevlere atanmak üzere görevlerinden alındı.

-Milli Eğitim Bakanlığı

Uşak  İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Bülent Şahin getirildi.

-Orman ve Su İşleri Bakanlığı

 Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşavirliğine İlhan Umut atandı.

-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı

Bakanlık  Müşavirliğine görevlerine Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Birdal ile Mehmet Karabulut tayin edildi.

Show More

1 thought on “ORHAN BİRDAL GÖREVİNDEN ALINDI”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.