Güncel Haberler

KABİN AMİRİNİ UÇAKTAN İNDİREN YETKİLİ İSTİFA ETTİ

Hostesin servisini beğenmeyip kabin amirini uçaktan indiren Kore Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Cho Hyun-a, istifa etti.

‘Kuruyemiş olayı’ diye bilinen Kore Hava Yolları’nda yaşanan skandal istifa ile sonuçlandı. Geçen hafta sonu ABD’nin Los Angels şehrinden Güney Kore’nin İncheon şehrine gidecek olan Kore Hava Yolları’nın uçağına VIP olarak binen Kore Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Cho Hyun-a, hostes ile tartışmıştı. Kuruyemişi tabakta değil de, pakette sunan hostese kızan Genel Müdür Yardımcısı Cho, kabin şefine yönetmelikte servisin nasıl yapılacağını göstermesini istemişti. Kabin şefinin yönetmeliği bulamaması üzerine Cho, havalanmak üzere piste doğru yol alan uçaktan kabin şefini indirmişti.

Skandalın medyada geniş yer alması ile Kore Hava Yolları bugün resmi açıklamada bulunmuştu. Şirket yaşananlardan dolayı özür dilerken, Güney Kore Trafik ve Ulaştırma Bakanlığı Cho’nun skandal davranışında yasalara aykırı bir husus olup olmadığı üzerine yasal inceleme başlatmıştı.

Olayların büyümesi üzerine Cho’dan flaş istifa haberi geldi. Yaşananlardan dolayı üzgün olduğunu ifade eden Cho, genel müdür yardımcılığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Cho’nun babası Genel Müdür Cho Yong-ho ise kızının sebep olduğu rahatsız verici olaylardan dolayı halktan özür diledi.

(Zaman)

Show More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.