Güncel Haberler

İtalya’da Uçak Seferleri Aksadı

İtalya’nın başkenti Roma’daki iki havalimanında teknik sorunlar, Milano’daki Malpensa Havalimanı’nda ise olumsuz hava koşulları nedeniyle seferler aksadı.

İtalya Sivil Havacılık Kurumu’ndan (ENAV) yapılan açıklamada, öğle saatlerinde ikinci havalimanı Ciampino’nun radarlarındaki verilerin 10 dakika geç düşmesinden kaynaklanan teknik sorun nedeniyle hem Ciampino hem Fiumicino’da hava trafiğinin yavaşlamak zorunda kaldığı belirtilerek, akşamüstü Roma’da hava trafiğinin normale dönmeye başladığı bildirildi.

Bu arada, Roma Fiumicino Havalimanı’nın 3 numaralı terminalinde 7 Mayıs’ta çıkan yangından bugüne günde 5 sefer yapması gerekirken 4 sefer yapabilen Türk Hava Yolları’nın da bugün yaşanan son teknik aksaklık nedeniyle seferlerinde yer yer rötarların yaşandığı kaydedildi.

Öte yandan, yangınla ilgili soruşturmayı yürüten Civitavecchia Cumhuriyet Savcılığının 5 kişiyi sorguladığı basına yansıdı.

– Milano’da kuvvetli sağanak

ANSA haber ajansının haberine göre, ülkenin en büyük kentlerinden Milano’nun en büyük havalimanı Malpensa’da da bugün öğleden sonra etkili olan şiddetli sağanak nedeniyle havalimanına giden karayolunun bir bölümü ile inişlerin yapıldığı pistin 4’te 3’ünün sular altında kaldığı belirtildi.

Yağışın şiddetini arttırdığı saatlerde Malpensa’ya inişe geçen 11 uçağın ise kentteki diğer havaalanına yönlendirildiği ve bazı seferlerde de rötarların yaşandığı bildirildi.

THY’nin seferini ise normal olarak Malpensa’ya gerçekleştirildiği öğrenildi.

Show More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.