Güncel Haberler

Funda Ocak’tan ACI Raporu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, twitter hesabından, Avrupa Uluslararası Havaalanları Konseyi (ACI EUROPE), 3. çeyrek hava trafik raporu ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Ocak’ın açıklamaları:

Avrupa Uluslararası Havaalanları Konseyi (ACI EUROPE), 3. çeyrek hava trafik raporunu yayımladı. İstanbul’daki havalimanları Kategori 1’de (yıllık 25 milyondan fazla yolcu ağırlayan Havalimanı) 19,3% bir artış ile 2. ve 3. Sırada yer aldı.

Buna göre İstanbul Atatürk, 3. çeyrekte Kategori 1’de 11,7% bir artış ile 2. Sırada yer aldı. İstanbul Sabiha Gökçen, 3. Çeyrekte Kategori 1’de 7,8% bir artış ile 3. Sırada bulunuyor.

Kategori 2’de (yıllık 10-25 milyon arası yolcu ağırlayan Havalimanı) sıralamaya Türkiye havalimanları damga vurdu. Kategori 2’de 90,3% artış ile Antalya ve Ankara (ESB) rakiplerini açık ara geride bıraktı. Buna göre 3. Çeyrekte Kategori 2’de zirveye %56,5 artışla Antalya Havalimanımız yerleşti. Hemen arkasından Kategori 2’de %33,8 artış ile Ankara (ESB) takip etti.

Türk sivil havacılığının yazdığı bu muhteşem uluslararası başarı destanının gururu hepimizin. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve ilgili tüm kuruluşlara  çok teşekkürler.

Show More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.