Güncel Haberler

AHL’de Yeni Terminal 1 Mayıs’ta Açılıyor

Atatürk Havalimanı’nda artan kapasite nedeniyle 2016 yılında açılması planlanan, ancak zorlu geçen yılın ardından açılışı ertelenen C Terminali, 1 Mayıs itibariyle hizmete açılıyor.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; Yapımına yaklaşık 3 yıl önce başlanan ve 2016 yaz döneminde hizmete açılması hedeflenen yeni termninal, 2 yıllık gecikmeyle hizmete alınıyor. Artan yolcu sayısı ve kapasite artışı nedeniyle kargo binasının yıkılıp terminale dahil edilmesiyle artan ihtiyacı karşılayacak olan C terminali, açılış için gün sayıyor.

Normal şartlarda 2016 yılında açılması planlanan, ancak havalimanı saldırısı ve darbe girişimi gibi ciddi krizlerle geçen yılın ardından açılışı ertelenen C terminali, 1 Mayıs’ta hizmet vermeye başlayacak. Yeni terminalin sadece giden yolcular ve bagajları için kullanılacağı, gelen yolcu işlemlerinin aynı terminalden yapılmaya devam edileceği öğrenildi.

3. havalimanına geçişin öncesindeki son yazı yaşayacak olan Atatürk Havalimanı, artan ihtiyacı böylece karşılamış olacak.

(AirportHaber)

 

Show More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.